Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń

Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń


#1 2010-04-27 09:16:46

lolo

Gość

Kasy Samoobsługowe

Sieć hipermarketów Tesco zamontowała pierwsze kasy samoobsługowe.
Na razie w Krakowie, ale docelowo mają w nie zostać wyposażone wszystkie duże sklepy tej marki. Podobną nowinkę wprowadza sieć Real. Kasjerki boją się o swoją przyszłość.

Pani Bożena (imię, na prośbę kobiety, zmienione), kasjerka w jednym z łódzkich hipermarketów Tesco mówi, że słyszała rozmowy kierowników o tym, że testowane są nowe kasy. I że jeśli się sprawdzą, będą zwolnienia.

- Część z nas zostałaby przesunięta do patrzenia klientom na ręce i pomagania im, a część straciłaby pracę - denerwuje się pani Bożena. - Jeżeli mnie zwolnią, to już tylko mogiła zostaje. Zarabiam tu 1,5 tys. zł brutto plus premie. Niedużo, ale praca nakasie była dla mnie jedyną szansą. Mam ponad 50 lat, jestem schorowana - dodaje.

Michał Sikora, rzecznik Tesco, uspokaja: - W sklepie w Krakowie nikt nie stracił pracy, naszym celem nie jest cięcie kosztów, ale wprowadzenie nowej, dodatkowej usługi - przekonuje Sikora. - W dużych marketach jest około 40 tradycyjnych kas. Boks z 4 urządzeniami samoobsługowymi zajmie miejsce jednej lub dwóch zwykłych kas, ale zatrudniona będzie przy nim kasjerka do pomocy klientom - dodaje Sikora. Docelowo kasy samoobsługowe mają być zamontowane we wszystkich hiepermarketach Tesco, które mają powyżej 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni, na razie jednak nie ma żadnych konkretnych planów co dołódzkich sklepów. Oznacza to, że w perspektywie przynajmniej pół roku nic się nie zmieni.

Natomiast do końca tego tygodnia decyzję o przebudowie kilku obiektów w Polsce ma podjąć sieć Real, która również przy tej okazji chce zamontować kasy samoobsługowe. Nie wiadomo jeszcze, czy w tej grupie będzie
któryś z łódzkich obiektów.
P. Brzózka, A. Zboińska

#2 2011-08-27 18:44:19

melon

Gość

Re: Kasy Samoobsługowe

te kasy to paranoja jestem pracownikiem tesco kapelanka kraków i jestem kasjerem uważam ze jest to jeden wielki szajz ciągle się wieszający samoobsługa bym to nienazwał bo pracownik co chwile musi latać z identyfikatorem i zatwierdzać psuja się srednio raz dziennie a dyrekcja ze słyszenia przymierza sie postawić takie kasy zamiast 14 kas zwykłych do tej pory jest 8 na kapelance planuje powszechny mobbing i polowanie przez maurycego hanysa ze slaska na pracowników za niedługo pewnie w kiblu kamery zamontuje oby jak kktos zesra sie za kibel to pewnie go zwolnią wracając do tematu potwierdzam słowa rozmówczyni z lublina

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl