Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń

Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń


#1 2011-06-01 20:29:08

Bohdan

Gość

Gm. Wierzchlas: 19-latka zginęła w dniu swych urodzin

Gm. Wierzchlas: 19-latka zginęła w dniu swych urodzin

2011-06-01, Aktualizacja: dzisiaj 15:19

Polska Dziennik Łódzki (ryb)
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dziś w Kamionie. Opel astra uderzył w drzewo, a jedna z pasażerek samochodu nie przeżyła wypadku.

Jak nas poinformował dużyrny wieluńskiej komendy policji, tragicznie zmarła 19-latka obchodziła dziś swoje urodziny. Kierująca pojazdem oraz pozostałe dwie pasażerki trafiły do wieluńskiego szpitala. – Nie mamy na razie informacji, w jakim są stanie – powiedział dużurny.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godz. 14. na drodze powiatowej wiodącej z Kamionu do Niżankowic. Na łuku drogi kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem, zjechał na przecwiległy pas ruchu, po czym uderzyła w przydrożne drzewo. Przyczyny wypadku bada wieluńska policja.

#2 2011-06-02 19:52:03

Zen

Gość

Re: Gm. Wierzchlas: 19-latka zginęła w dniu swych urodzin

Gm. Pątnów: Popowice w szoku po śmierci 19-letniej Kingi

2011-06-02, Aktualizacja: dzisiaj 14:50

Polska Dziennik Łódzki Zbyszek Rybczyński
Mieszkańcom Popowic trudno uwierzyć w śmierć 19-letniej Kingi. Dziewczyna zginęła wczoraj w wypadku drogowym w Kamionie, w dniu swoich urodzin. Jej koleżanki z klasy wyszły z wypadku bez poważniejszych obrażeń. Kierującej autem grozi do 12 lat więzienia, bo siadła za kółkiem pod wpływem alkoholu.

Tragicznie zmarła Kinga z Popowic i pozostałe uczestniczki wypadku to uczennice jednej klasy wieluńskiego technikum gastronomicznego. Wczoraj około godz. 14 na łuku drogi tuż przed wjazdem do Kamionu, kierująca oplem astrą mieszkanka gminy Mokrsko straciła panowanie nad samochodem. Astra przecięła przeciwny pas ruchu i wpadła na drzewo. Uderzenie było bardzo silne. Kindze lekarz nie mógł już pomóc. Kierująca autem oraz pozostałe dwie pasażerki trafiły do szpitala w Wieluniu.

- Nie odniosły poważniejszych obrażeń - informuje Dariusz Placek, wicedyrektor SP ZOZ w Wieluniu. - Dwie poszkodowane trafiły na oddział ortopedyczny, a jedna, ze złamanym barkiem, na chirurgię.

Mieszkańcy Popowic jeszcze długo po wypadku nie mogli przyjąć do świadomości, że Kinga nie żyje. – Każdy się łudził, że to może jednak nie ona – kręci głową Dawid, kolega Kingi. – Czemu taka tragedia musiała spotkać tak młodą dziewczynę? I to jeszcze w dniu urodzin? Niepojęte.

-

Jasny gwint, jestem w szoku - nie może uwierzyć Grzegorz Drygała, którego córka Agnieszka chodziła z Kingą do jednej klasy. Mężczyzna jeszcze rano widział się z Kingą. – Podwoziłem ją do Wielunia. Zażartowałem nawet: "To co? Wieczorem widzimy się na twojej urodzinowej imprezce?". Odpowiedziała: "Zobaczymy, czas pokaże".

Kinga udzielała się w młodzieżowej drużynie pożarniczej w swej rodzinnej miejscowości. Uchodziła za sympatyczną i lubianą dziewczynę.

- Kiedy Kinga miała sześć lat, zmarła jej mama. Była oczkiem w głowie ojca. Nie wiem, jak on się podniesie po takiej tragedii - załamuje ręce pani Bożena, bliska znajoma rodziny Kingi.

Nauczyciele z technikum gastronomicznego dopiero wieczorem dowiedzieli się o tragedii. - To się w głowie nie mieści. Jestem na środkach uspokajających, nie mogę o tym mówić. Mogę tylko powiedzieć, że to są świetne dziewczyny - mówiła łamiącym się głosem nauczycielka ZS nr 1.

Nieznane są jeszcze dokładne przyczyny wypadku. Wiadomo, że warunki na drodze nie były zbyt dobre, bo padał deszcz. Na dodatek u dziewczyny kierującej oplem astrą badanie wykazało obecność alkoholu.

- Miała 0,6 promila - informuje Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Za spowodowanie wypadku smiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi do 12 lat więzienia.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą mundurowi z komisariatu w Osjakowie. Jak nas poinformował jeden z tamtejszych policjantów, na feralnym łuku drogi w Kamionie nie odnotowano w ostatnich latach żadnych poważniejszych wypadków.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl