Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń

Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń

#1 2011-04-05 00:27:11

Karolek

Gość

To oznacza, że niektórzy urzędnicy albo stracili pracę albo zostali ..

Reorganizacji w urzędzie miasta była poświęcona konferencja prasowa, którą zwołał dziś burmistrz Janusz Antczak.
Zmian jest kilka, a ich powodem nie jest szukanie oszczędności.

   Zmiany przede wszystkim mają usprawnić pracę urzędu i ułatwić życie petentom - to główne argumenty jakie przytaczał burmistrz Antczak:
   - Oszczędności nie były głównym powodem zmian organizacyjnych. Chodziło nam o to, by usprawnić jego funkcjonowanie.


Z 22 tzw. komórek administracyjnych w urzędzie od pierwszego kwietnia działa 17. Nastąpiła likwidacja Wydziału Programowania, Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich; Biura Obsługi Interesanta, oraz samodzielnych stanowisk ds. informatyzacji i ds. monitorowania miasta.
  To oznacza, że niektórzy urzędnicy albo stracili pracę albo zostali przeniesieni do innych wydziałów. Umowę o pracę rozwiązano z czterema osobami. To nie koniec zmian, od kwietnia wydziałem organizacyjnym będzie zarządzać sekretarz miasta Magdalena Majkowska, a finansowym - skarbnik Danuta Kondracka. Poza tym dwa wydziały Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa oraz Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zostały połączone w jeden o nazwie Wydział Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Planowania Przestrzennego. Jego naczelnikiem została Maria Zarębska, która do tej pory kierowała Wydziałem Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa. Z kolei Waldemar Kluska, który do tej pory był naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej został Głównym Specjalistą w nowopowstałej jednosce administracyjnej. Zmiany także w Wydziale Inwestycji, gdzie m.in. utworzono komórkę ds. obsługi inwestora:
   - Klient sektora biznesowego, będzie obsługiwany indywidualnie. Dlatego komórka ds. obsługi inwestora była niezbędna.

http://1.1.1.2/bmi/www.radiozw.com.pl/news/0404reorganizacja.jpg
  Jak się dowiedzieliśmy Wydział Spraw Obywatelskich będzie się mieścił nie w budynku starostwa a przy ulicy Piłsudskiego. A wracając do zlikwidowanego Wydziału Programowania Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich, od teraz promocją zajmuje się Magdalena Kopańska, która w tej kwestii doradza burmistrzowi od lutego. Zarówno burmistrz Antczak jak i jego zastępca Magdalena Nowicka zapewniali, że priorytetem będzie pozyskiwanie przez magistrat dotacji z Unii Europejskiej.


Katarzyna Jaśko

http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=8350

#2 2011-04-05 16:30:49

obserwator

Użytkownik

Punktów :   

Re: To oznacza, że niektórzy urzędnicy albo stracili pracę albo zostali ..

W tym samym temacie:)

Wieluń: Rewolucja w ratuszu

2011-04-05, Aktualizacja: dzisiaj 09:22

Polska Dziennik Łódzki Daniel Sibiak
Kolejne zmiany organizacyjne wprowadza w magistracie burmistrz Janusz Antczak. Na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej powiadomił, że od 1 kwietnia przestały funkcjonować wydział programowania rozwoju, promocji i funduszy europejskich, Gminne Centrum Informacji oraz biuro obsługi interesanta. Zlikwidowano też samodzielne stanowisko ds. informatyzacji i monitorowania miasta.

- Po zapoznaniu się z sytuacją w urzędzie i kondycją finansową zdiagnozowałem pewne problemy. Jako konieczne uznałem wprowadzenie zmian, które usprawnią pracę urzędu i wprowadzą czytelny podział zajęć i odpowiedzialności. Rezultatem ma być zadowolenie wszystkich petentów. Urząd jest dla mnie przedsiębiorstwem. Dążę do wzrostu jakości świadczonych usług - wyjaśnia burmistrz Antczak.

Reorganizacja wiąże się także ze zmianami kadrowymi w urzędzie. Liczba stanowisk zmniejszyła się z 89 do 86. Pracę stracił Dariusz Leman, naczelnik wydziału promocji i funduszy europejskich. Okres jego wypowiedzenia został skrócony do miesiąca. W tym czasie będzie pracował w wydziale spraw społecznych. Ma dokończyć zadania związane ze zlikwidowanym wydziałem.

Promocją miasta zajmuje się teraz Magdalena Kopańska, doradca burmistrza. Pomagać będzie jej Hanna Białek-Żóraw, pracownica zlikwidowanego wydziału promocji. Wieluński Dom Kultury będzie zaś odpowiadał za organizację i promocję wszystkich imprez, które będą odbywać się w mieście. Jednostkę wspomoże w tym Sylwia Kniazińska (dotychczas wydziału promocji), która została wicedyrektorem WDK.
Pozostali pracownicy zlikwidowanych wydziałów zostali przeniesieni do innych biur magistratu lub jednostek podległych m.in. MGOPS.

Kto zajmie się pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej?
- Rozwiązany wydział zajmował się jedynie wypełnianiem wniosków. Na ich przygotowanie pracowało zaś sporo innych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych - wyjaśnia wiceburmistrz Magdalena Nowicka. -Teraz do danego wniosku będą powoływane zespoły projektowe . Na pewno efekty będą większe niż do tej pory.
Projekty mają być przygotowywane pod czujnym okiem burmistrza i pani wiceburmistrz

Na tym nie koniec zmian. Wydział gospodarki przestrzennej i rolnictwa został połączony z wydziałem gospodarki komunalnej i mieszkaniowej w jeden wydział gospodarki komunalnej, nieruchomości i planowania przestrzennego. Naczelnikiem wydziału została Maria Zarębska. Na jej zastępcę powołano Marcina Czarnucha. Waldemar Kluska, który do tej pory był naczelnikiem wydziału gospodarki komunalnej, został zaś głównym specjalistą w nowym wydziale.
W wydziale inwestycji wyodrębniono komórkę ds. obsługi inwestora. Zastępcą naczelnika jest Janusz Pamuła, kiedyś szef wydziału rolnictwa i gospodarki komunalnej.

- Bardzo zależy nam na zwiększeniu budżetu, dlatego klient sektora biznesowego musi być obsługiwany indywidualnie - podkreśla burmistrz Antczak.
I jeszcze kilka zmian. Sekretarz miasta Magdalena Majkowska dodatkowo kieruje teraz wydziałem organizacyjnym, a skarbnik Danuta Kondracka wydziałem finansowym. W wydziale organizacyjnym wydzielono dwa referaty, a do jego zadań doszła obsługa kancelaryjna urzędu i zadania dotyczące informatyzacji, które do tej pory wykonywane były przez biuro obsługi interesanta i pracownika ds. informatyzacji.

   
Komentarze!

Dodaj Komentarz

Z miasta wioska

zatrwożony (gość) 2011-04-05 10:32

zmiany te sprowadziły strukturę urzędu do wymiaru gminy wiejskiej. Panie Antczak Wieluń to nie Biała. To centrum kulturalne i gospodarcze całej ziemi wieluńskiej. Jedyne miasto, którego rozwój rzutuje na jakość życia nie tylko gminy Wieluń. Proszę spojrzeć na struktury urzędów innych miast podobnej wielkości. Tam , odpowiednio do ilości mieszkańców dominuje klarowny podział zadań, logiczny układ komórek organizacyjnych, przejrzystość kompetencyjna poszczególnych stanowisk. U nas jest obecnie totalny galimatias i bałagan. Nie wiadomo kto za co odpowiada, do kogo zgłosić się w konkretnej sprawie. Czyżby Pani wiceburmistrz pisała pracę doktorską w temacie: wariacje organizacyjne w UM w Wieluniu - praca zbiorowa.


Zastępcy

życzliwy (gość) 2011-04-05 09:36

Powołanie tych wszystkich zastępców w tym również w WDK to nie jest przypadkowe. To potencjalni naczelnicy i dyrektorzy, kwestia czasu, jakiś błąd, krzywy uśmiech i następna zmiana. Teraz byłoby to zbyt czytelne. Czas zemst i rozliczeń nie zakończył się. Ale jest takie powiedzenie - Przyjdzie kryska na Januska. Poczekamy.


Zmiany na "lepsze"((

załamany (gość) 2011-04-04 21:56

cyt.: "W wydziale inwestycji wyodrębniono komórkę ds. obsługi inwestora. Zastępcą naczelnika jest Janusz Pamuła, kiedyś szef wydziału rolnictwa i gospodarki komunalnej." - czy tu nie pomylono słów "ds. obsługi" ze słowami "ds. odstraszania". Proponuję by na zastępcę Pana Janusza Pamuły powołano Pana Łukasza Kałwaka:(((((
cyt.: "Naczelnikiem wydziału została Maria Zarębska." - współczuję Pani Mario teraz jeszcze więcej pracowników będzie mogło na Panią krzyczeć. Czy my w tym mieście nie mamy ludzi z jajami???


Jakie zmiany

prorok (gość) 2011-04-04 20:56

Ludzie jak burmistrz chcial sie pozbyc Lemana to i sposob znalazl.Wiem jak te zmiany sie skoncza ,ten facet w zyciu niczego nie osiagnal zawsze byl prowadzony za reke a teraz reformatora udaje ,to kpiny .Juz pokazal jak potrafi sobie zatrudniac nowe osoby z Lodzi ,Gdanska ,jak by w Wieluniu nie bylo wyksztalconych ludzi.On doprowadzi gmine Wielun do takiego stanu jak jego kolego doprowadzil gmine Patnow wkoncu z jednego Forum sie wywodza .

Tytuł

Marcin (gość) 2011-04-04 20:15

Panie Sibiak ma Pan tendencje do używania słów wzniosłych, nie adekwatnych do danej sytuacji. To co zrobiono w urzędzie nosi miano chaos, zero logiki. Ani składu ani ładu. Zmiana dla zmiany. W wydziale organizacyjnym-niech Pan Panie Sibiak tam zajrzy - jak w soczewce skupia się idea całych "rewolucyjnych" przemian. Ostrożnie z pojęciem rewolucja - w przeszłości powiedzenie, że "rewolucja, jak Saturn, pożera własne dzieci", sprawdzało się nad wyraz często. Przy okazji Pana by jeszcze połknęła. Byłoby szkoda, taki miły chłopak.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl