Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń

Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń


  • Index
  •  » Polityka
  •  » -Lądujecie tu, natychmiast, to rozkaz. Jestem prezydentem!

#1 2010-04-18 22:18:46

Eljasz

Gość

-Lądujecie tu, natychmiast, to rozkaz. Jestem prezydentem!

-Lądujecie tu, natychmiast, to rozkaz.  Jestem prezydentem!


Publiczna telewizja ZDF w niesmaczny sposób śmieje się z tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem - podaje tygodnik "Newsweek" na swoich stronach internetowych.
Tygodnik zamieszcza film, na którym niemiecki komik Urban Priol mówi o Lechu Kaczyńskim:
"W całej Europie był wyśmiewany.
Żadna świnia nie chciała mieć z nim do czynienia.
A teraz ta orgia poruszenia, również wśród naszych dziennikarzy".
Publiczność w studiu zanosi się śmiechem i bije brawo - odnotowuje "Newsweek".

Priol idzie na całość i odgrywa scenę, jaka mogła mieć miejsce w prezydenckim samolocie tuż przed katastrofą pod Smoleńskiem.
- Widoczność jest zła. Lądujemy w Mińsku?
- pyta, naśladując polski akcent.
Potem ostrym, szczekającym głosem odpowiada, wcielając się w prezydenta Kaczyńskiego:

- Lądujecie tu, natychmiast, to rozkaz.
Jestem prezydentem!


Priol sugeruje następnie, że gdyby w podobnym wypadku lotniczym zginęła cała niemiecka elita, ludzie odetchnęliby z ulgą. - Gdyby u nas rozbił się wiceminister spraw zagranicznych, wielu pytałoby: Dlaczego nie spotkało to jego przełożonego? - przekonuje. To aluzja do wyśmiewanego często szefa niemieckiej dyplomacji Guido Westerwellego. Priol zapewnia też, że nikt w Niemczech nie żałowałby śmierci chciwych bankierów ani księży-pedofilów.

Tak wyglądał najnowszy odcinek comiesięcznego programu "Neues aus der Anstalt" ("Nowości z zakładu"), reklamowanego jako satyra polityczna.
We wtorek o godzinie 22.15 program pokazała na żywo publiczna telewizja ZDF - odpowiednik polskiej Dwójki.
Powtórki można było oglądać w kanałach tematycznych ZDF Infokanal i ZDF Theaterkanal.
W dniu pogrzebu prezydenta Kaczyńskiego ten odcinek zamierza pokazać telewizja 3sat.

  • Index
  •  » Polityka
  •  » -Lądujecie tu, natychmiast, to rozkaz. Jestem prezydentem!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl