Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń

Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-02-27 00:06:12

Pietrek

Gość

Szukasz pracy w Wieluniu?? Najpierw poczytaj, dopisz swoje spostrz.

#2 2011-02-27 09:48:21

obserwator

Użytkownik

Punktów :   

Re: Szukasz pracy w Wieluniu?? Najpierw poczytaj, dopisz swoje spostrz.

...w WIELUNIU są też inne zakłady:) może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami.

Offline

#3 2011-03-16 19:43:40

pracuś

Gość

Re: Szukasz pracy w Wieluniu?? Najpierw poczytaj, dopisz swoje spostrz.

obserwator napisał:

...w WIELUNIU są też inne zakłady:) może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami.

...ciekawie ten temat rozwija sie na wieluńskim FORUM biz - przykład:

mamuśka
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Wieluń
   
Wysłany: 2011-02-22, 11:29       
Solid Security to oszuści i naciągacze :!:
Mój mąż pracował na umowę zlecenie. Został zwolniony z dnia na dzień...pan Wasilewski za przyczynę podał brak pracy, po czym okazało się, że przyjął kogoś innego :evil:
Mamy 4-miesięczne dziecko i zostaliśmy bez środków do życia Mało tego... tzw. Wasyl nie chce wypłacić mojemu mężowi należnej pensji :533:
Ne zostawimy tak tego... zamierzamy pozwać do sądu pracy tego wieluńskiego naciągacza i firmę Solid :!:
   
   
     
      
Bethi
Przyjeżdża na zakupy
Bethix-Żabtrix


Pomogła: 8 razy
Wiek: 22
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 272
Skąd: Wieluń / Katowice
   
Wysłany: 2011-02-22, 19:32       
Masz rację, walczcie o swoje. Co do Sądu Pracy to większą szansą na wygranie sprawy jest uczestnictwo świadków w sprawie, których podacie w pozwie. Wielu ludzi nie chce zeznawać przeciwko swojemu pracodawcy, ale tu chodzi o środki na życie i o ukaranie winnego.
Mój partner pracował w ubiegłym roku w firmie remontowo-budowlanej u Waldemara Duszyńskiego z Przycłap. Nie dostał umowy o pracę, o zaliczce nie było nawet mowy. A byłam przed porodem i pieniążki były potrzebne. Zadzwoniłam do niego i powiedziałam mu krótko, Jeżeli nie wypłaci należnego wynagrodzenia, to zgłoszę go do Urzędu Skarbowego. Złożyliśmy z partnerem zawiadomienie w US. Na drugi dzień listem poleconym przyszła umowa o pracę (której partner w ogóle Nie Podpisał !!! ), świadectwo pracy, PIT-11, oraz przekazem pocztowym należne wynagrodzenie. Pracodawcy się boją kary pieniężnej i wolą załatwić przez pocztę to, co powinni zrobić osobiście. Niech się wstydzą swojego zachowania :twisted:

dla zainteresowanych adres:

http://www.wielun.biz/viewtopic.php?p=149540#149540

#4 2011-03-21 13:59:00

obserwator

Użytkownik

Punktów :   

Re: Szukasz pracy w Wieluniu?? Najpierw poczytaj, dopisz swoje spostrz.

Pracownicy piszą anonimy do Państwowej Inspekcji Pracy

2011-03-21 08:38:44
Tomasz Zalewski
Pracownicy piszą anonimy do Państwowej Inspekcji Pracy - PIP , donosy na pracodawców , skarga na pracodawcę


W ubiegłym roku do Inspekcji Pracy trafiło ponad 42 tys. skarg na pracodawców łamiących przepisy. Wśród nich 6 tys. to skargi bez podpisu. W ubiegłym roku liczba skarg do PIP wzrosła o 22 proc. w stosunku do roku 2009. - Pracownicy są coraz bardziej świadomi swoich praw i wówczas, gdy nie ma możliwości załatwienia sprawy wewnątrz zakładu, decydują się na skargi do Inspekcji Pracy - uważa Marian Liwo, zastępca głównego inspektora pracy. Nie zawsze kontrola przeprowadzona po skardze potwierdzała niezgodne z prawem zachowania pracodawców, ale aż 63 proc. skarg okazało się w całości lub w części zasadnych. Najwięcej skarg dotyczyło nieprawidłowości związanych z wypłacaniem wynagrodzeń. Chociaż inspekcja ma ograniczone możliwości działania, dużej części pracowników pomogła odzyskać ponad 95 mln zł. - Sytuacja ekonomiczna wielu zakładów powoduje poszukiwanie oszczędności przez pracodawców w realizacji obowiązków wobec zatrudnionych. To natomiast przekłada się na naruszanie przepisów dotyczących różnych należności - mówi Marian Liw

Offline

#5 2011-03-25 22:28:53

Bronek

Gość

Re: Szukasz pracy w Wieluniu?? Najpierw poczytaj, dopisz swoje spostrz.

... z niektórymi wypowiedziami bym sie nie zgodził

np w WIELTONIE nie są takie zarobki!

mamuśka też pisze jakieś bzdety o SOLIDZIE na Koronie ochrona ma klawe życie!

Niektórym sie poprostu robić nie chce:)

Prosze o prekazanie swoich doświadczeń.

#6 2011-03-28 22:02:04

obserwator

Użytkownik

Punktów :   

Re: Szukasz pracy w Wieluniu?? Najpierw poczytaj, dopisz swoje spostrz.

...kolejne spostrzeżenia:

KS750
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 15
Skąd: Centrum
   
Wysłany: Dzisiaj 18:16       
SILUM!! Omijajcie TEN zakład szerokim łukiem, brygadzista i majster stawiają sobie takie wymagania jak by nie wiem jaki to zakład był, dla początkującego pracownika to koszmar. W środku zakładu syf totalny, w szatniach syf, brud i smród, ( ubikacje tak samo ). Maszyny i wszelakie urządzenia z lat 80tych nie posiadające zabezpieczeń i psujące się co chwilę. Zapewne na dniach będą szukać osoby na stanowisko oczyszczacz odlewów, żeby wyrobić ICH zakichaną normę na 1 godzinę trzeba ochechłać tępym pilnikiem minimum 30-40 szt detali. Praca 3 zmianowa ( tydzień na rano tydzień na popołudnie tydzień nocka ). NIE POLECAM tego zakładu nikomu nawet największemu wrogowi.

Offline

#7 2011-03-29 22:41:21

Szymon

Gość

Re: Szukasz pracy w Wieluniu?? Najpierw poczytaj, dopisz swoje spostrz.

obserwator napisał:

...kolejne spostrzeżenia:

KS750
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 15
Skąd: Centrum
   
Wysłany: Dzisiaj 18:16       
SILUM!! Omijajcie TEN zakład szerokim łukiem, brygadzista i majster stawiają sobie takie wymagania jak by nie wiem jaki to zakład był, dla początkującego pracownika to koszmar. W środku zakładu syf totalny, w szatniach syf, brud i smród, ( ubikacje tak samo ). Maszyny i wszelakie urządzenia z lat 80tych nie posiadające zabezpieczeń i psujące się co chwilę. Zapewne na dniach będą szukać osoby na stanowisko oczyszczacz odlewów, żeby wyrobić ICH zakichaną normę na 1 godzinę trzeba ochechłać tępym pilnikiem minimum 30-40 szt detali. Praca 3 zmianowa ( tydzień na rano tydzień na popołudnie tydzień nocka ). NIE POLECAM tego zakładu nikomu nawet największemu wrogowi.

http://66.90.101.64/arkblog/swinia.jpg

#8 2016-01-28 20:30:31

korona candles

Gość

Re: Szukasz pracy w Wieluniu?? Najpierw poczytaj, dopisz swoje spostrz.

Korona to ogromne przedsiębiorstwo z dużym potencjałem na forum gowork wiele osób o nich pisze

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl