Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń

Wieluńskie forum - Wieluń - Gmina Wieluń


#1 2010-09-24 14:51:10

obserwator

Użytkownik

Punktów :   

Wieluń: W ciągu 3 godzin wyłudził 30 tys. zł

Daniel Sibiak


Aż trzy starsze kobiety padły ofiarami oszusta, który wyłudził od nich pieniądze metodą na wnuczka. Prawdopodobnie złodziejem jest jedna osoba, bo do wszystkich kradzieży doszło tego samego dnia. Mężczyźnie udało się wyłudzić 30 tys. zł. Oszust okradał staruszki co godzinę.
Do pierwszej zadzwonił we wtorek o godz. 9. Telefonicznie poinformował ją, że jej wnuczek miał bardzo poważny wypadek i potrzebne są pieniądze na leczenie. Powiedział, że za kilka minut ktoś pojawi się w jej domu po pieniądze. Gdy do drzwi zapukał mężczyzna, kobieta bez chwili zastanowienia wręczyła mu 17,7 tys. zł.
Identycznie sprawca działał godzinę później. Tym razem nabrał 72-letnią kobietę, która wręczyła mu 10 tys. zł.
O godz. 11.30 zmienił taktykę działania. Tym razem zadzwonił do 68-letniej kobiety i powiedział, że jej
siostrzeniec ma poważne kłopoty finansowe i natychmiast potrzebuje  pieniędzy. Kobieta dała złodziejowi
2 tys. zł i 3 pierścionki.
Mężczyźnie nie wystarczyła jednak zdobyta suma. Okazuje się, że tego samego dnia próbował wyłudzić pieniądze jeszcze do kilku innych osób. Na szczęście nie wszyscy dali się nabrać. - Mężczyzna zadzwonił do mojej cioci i powiedział, że miał wypadek samochodowy i aby uniknąć wzywania policji potrzebuje pieniędzy. A ponieważ podał moje imię, ciocia myślała, że to ja. Poprosiła jednak, bym sam przyszedł do domu. Dzięki temu uniknęła kradzieży. Tacy złodzieje wybierają z książek telefonicznych imiona kobiet charakterystyczne dla staruszek, bo wiedzą, że mają szanse je okraść - mówi pan Tomasz z Wielunia.
Złodzieja nie udało się ustalić. Policja, która od dawna przestrzega przed oszustami, dziwi się, że taktyka wciąż jest skuteczna.
- Podstawa to zadzwonić do bliskiej osoby i przekonać się, czy ma kłopoty, lub na policję, by sprawdzić, czy był taki wypadek. Mówimy o tym nieustannie, a za pomocą mediów przestrzegamy przed złodziejami. Włos się jeży na głowie, jak słyszę o kolejnych okradzionych - mówi Waldemar Kozera, rzecznik prasowy wieluńskiej policji.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl